Miss Marketingové inšpirácie – December 2014

Dizajn produktu - obal piva Warsteiner

Šťastné a veselé a nech sú už tu. Nech máme zhon a deadliny za sebou čím skôr. Treba sa preto vyzbrojiť inšpiráciou :) Decembrová várka marketingovej inšpirácie vám prináša:

  • niečo zadarmo
  • niečo na vyrazenie dychu
  • niečo na sporák
  • niečo rozprávkové
  • niečo “fascinujúce” XD – lebo aj zasmiať sa treba :)

1. Vianočné ikony ZDARMA

Začať treba, ako inak, s niečím úúúúplne zadara. Smashing Magazine v spolupráci s dizajnérkou Manuellou Langellovou pripravili set 24 parádnych vianočných ikoniek na stiahnutie úplne zadarmo.

24 vianočných ikoniek na stiahnutie zadarmo

Adventný kalendár pre grafikov? Ikony sú plne upraviteľné, vhodné pre tlač či online v krásnom dizajne. “Veľká” maličkosť, ktorá poteší v mesiaci naháňačiek a nestíhačiek.

Zdroj - Smashing Magazine

Viac ukážok a link na stiahnutie na smashingmagazine.com tu

2. Pivo na narodeniny vs narodeniny piva

Dizajn produktu - obal piva Warsteiner

Na narodeninových oslavách v našej zemi väčšinou pivo nechýba. Ako to vyzerá, keď narodeniny oslavuje pivo? A nie hocijaké, konkrétne svoje 260-te. Výrobca piva Warsteiner ukázal, ako sa to robí.

Limitovaná narodeninová séria dizajnov obalov piva Warsteiner vyráža dych. Veselý a kreatívny dizajn podkladu a zároveň jasné a čitateľné logo. Po ktorom dizajne by ste siahli vy?

Pozrite si narodeninovú sériu dizajnov piva Warsteiner od skupiny talentovaných dizajnérov v detailnejšej kráse tu

3. Jedálny lístok emailom

Inšpiratívny dizajn newslettera CookSmarts.comZabudnite na školské či závodné lístky s rybou na piatok, inšpirujte sa newsletterom zo stránky CookSmarts.com. Riešia problém, na ktorý skôr či neskôr naďabí každá gazdinka – čo variť? Týždenné jedálničky s receptami a nákupným zoznamom zasielajú aj emailom.

 

Žiadne omáčky, ide sa rovno na vec – rýchly prehľad tohtotýždňového menu a pútavé obrázky. Okrem linkov na samotné recepty a nákupný zoznam (ktorý si tiež môžete vyfiltrovať podľa výberu receptov) pridávajú aj praktické tipy – ako na tekvicu či iné potraviny bez obalu. Plus z grafickej stránky tmavé pozadie fantasticky sústredí pozornosť na to dôležité – obsah.

Pozrite si ukážkový CookSmarts.com newsletter tu.

4. Epické video o bezpečnosti v lietadle

“Epický” je správne prídavné meno v tomto prípade. Novozélandská aerolinka Air New Zealand ukázala, ako sa dá z nudnej veci spraviť paráda. Spojila nezáživné inštrukcie o bezpečnosti v lietadle s filmom Pán Prsteňov.

Výborný základ – film sa predsa točil na Novom Zélande, prepojili s hercami zo samotnej série a vytvorili pútavý príbeh. Lebo rozprávky máme stále najradšej. A lepšie raz vidieť, ako 100x počuť:

5. Pôžička, sudoku a recept na kapustnicu…  3 v jednom Novembri

18. novembra 2014 o 16:28 som zo schránky vytiahla leták, pri ktorom mi na chvíľu prestalo biť srdce. Priznám sa, mám ho na stole až do dnes a nejakým divným spôsobom ma fascinuje. Dúfam, že bude aj vás.

/PS. Ospravedlňujem sa za chabú kvalitu fotiek, triasla sa mi ruka. Kliknite a zväčší sa :) /

inspirativny_vianocny_letak_november_2014

Neidentifikovateľná “entita” poslala tento skvost letákového markeťingu. Žiaden názov, sídlo, info, len jednoduché telefónne číslo (napadá ma pesnička od Iné Kafé :D), stromček, chalúpka, červená, veľa červenej. Peniaze, darčeky, blízki… magické slová.

A viď druhá strana – podrobný recept na delikátnu vianočnú kapustnicu (18. november :D) s veselým fontom a s podnadpismi v rôznych veľkostiach. Učitelia si určite pochutnali aj na pravopisných chybách, veď keď už je toľko červenej na prvej strane, prečo nie aj na tej druhej.

Perá však neskladajte, ešte ďalší darček od “pôžičkára” – SUDOKU. Úplne zadarmo! A dokonca hneď 2 krížovky! Ktovie či ich nepolúštim na wc po kapustnici.

PS: Zaujať, toť je hlavný cieľ. A vám, milé telefónne číslo sa to podarilo, klobúk dolu :D

Čo vás zaujalo v grafike, web dizajne či marketingu?

Napíšte mi! Inšpiráciou sú pekné veci a aj tie, na ktorých sa zasmejeme :) Lebo sranda musí byť, aj keby na kapustnicu z pôžičkárne nebolo :)

  • Sleduješ Miss Marketing na Facebooku?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *